Dobročinnost Bydlení na doporučení v roce 2017

Bydlení na doporučení (BND) se již nějaký čas angažuje i v oblasti dobročinnosti. Konkrétně přispívá Sdružení SRAZ, sídlícímu ve Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr. Sdružení SRAZ se zabývá hiporehabilitací, nejčastěji hipoterapií – tedy speciální fyzioterapeutickou metodou využívající jako pomůcku koně a tím tak pomáhá dětem i dospělým s fyzickým handicapem. Co vše se v minulém roce v Toulcově dvoře podařilo, a to nejen díky spolupráci a charitativním darům od Bydlení na doporučení, si řekneme v následujícím rozhovoru s Monikou Šťastnou Kohoutovou, vedoucí hiporehabilitace ve Sdružení SRAZ:

BND: Ahoj Moniko, rok 2017 je za námi, jak ho prožíval Toulcův dvůr?

Monika: Sdružení SRAZ v roce 2017 rozhodně nezahálelo. Zrealizovali jsme více než 1600 lekcí hiporehabilitace, z toho nejvíce z oblasti hipoterapie, kde se zaměřujeme na pomoc lidem s fyzickým handicapem. V posledních letech se specializujeme stále více na mladší klientelu, tzv. ranou péči, neboli děti do 6-ti let. Ukazuje se totiž, že pro ně je efekt hipoterapie nejzásadnější. V září 2017 jsme proto otevřeli intenzivní tříměsíční blok hipoterapie pro ranou péči, kam cíleně přijímáme děti do dvou let věku.

BND: Práce s dětmi je určitě motivující a zároveň velmi emotivní. Vzpomínáš si na nějaký obzvlášť silný zážitek?

Monika: Tak například naše nejmladší klientka udělala za dva a půl měsíce takový pokrok, že z dítěte, které pouze leželo a otáčelo se, se stalo dítě nejprve lezoucí, pak sedící a aktuálně už obcházející nábytek. Máme z toho všichni velkou radost. Přínos koní, nejen ten primární pohybový, je i takový, že děti nemají pocit, že cvičí a přitom neskutečně dřou.

BND: Potřebují zejména ti mladší klienti nějaké speciální vybavení potřebné pro cvičení?

Monika: Určitě, minulý rok jsme také obnovovali používané pomůcky a materiál, neboť směrem k jiné (mladší) cílové skupině je nutné spoustu věcí dokoupit a dovyrobit. Jde o nová madla s pomůckou, které se říká „bar“, různé válce a míče pro oporu, deky na koně, na kterých malé děti leží atd. Do toho jsme upravovali bezbariérové rampy pro nasedání těch, kteří už chodí. Obrovskou změnou prošla naše jízdárna, která je v úplně novém hávu.

BND: A jak se dařilo vašemu týmu? Zvířecímu i lidskému?

Monika: Samozřejmě bez koní to nejde – naše stádo procházelo dalším výcvikem, pořizovali jsme nové posily, jedna z kobylek půjde v příštím roce za mateřskými povinnostmi. Zároveň i lidský tým na sobě pracoval – konkrétně já jsem prošla doplňujícím vzděláním směr raná péče, specializovali se vodiči koní a lektoři pro výcvik koní.

BND: Jaké jsou plány pro příští rok?

Monika: Udržet co nejkvalitnější služby pro malé i velké. Jenže bez podpory to nejde – budeme rádi, když zůstanete s námi i v roce 2018 a podpoříte naši činnost, abychom mohli hiporehabilitaci i dále rozvíjet. Každopádně děkujeme za Vaši podporu v roce 2017.

BND: Není zač, rádo se stalo. Děkuji za rozhovor.

Více o Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr, o tom, co je to hipoterapie a jak se k dobročinnosti staví naši makléři se podívejte zde:

Praktická ukázka hipoterapie

Co říkají na charitu naši realitní specialisté?


Vaše Bydlení na doporučení

Pro více informací nás můžete kontaktovat: info(@)bydleninadoporuceni.cz

 

Komentáře

Přidat komentář