Milan Novák

 
Telefon:    +420 603 254 245
Email:        novakm@bydleninadoporuceni.cz

  
Kancelář:  Bydlení na doporučení s.r.o.
                   Na Zámecké 1518/9
                   140 00 Praha 4 - Nusle

Videovizitka

Videoreference

Videoprohlídka

Můj příběh...

Jak to všechno začalo.

S obsáhlou agendou kolem nemovitostí jsem se jako laik potkal, když naše rodina požádala o restituci malého políčka u Kolína. Katastrálnímu úřadu bylo potřeba doložit různé dokumenty, smlouvy a potvrzení.
Další zkušenost s nemovitostmi jsem získal o dva roky později. To jsme u Kutné Hory zdědili malý domek po dědovi. Několik týdnů jsem objížděl úřady, dohledával dokumentaci a v archivech kopíroval stránky z pozemkových knih.
Pár let poté jsem složil „doktorát“, když se do OV převáděly družstevní řadové garáže. Byly bohužel postavené v „akci Z“ na pozemcích neznámého majitele. Trvalo mi šest měsíců, než jsem získal všechna potvrzení, úřední rozhodnutí, odborná vyjádření a znalecké posudky. V jednom citátu se říká: „Nejlepší část vzdělání je ta, kterou člověk získal sám.“

Osudu neutečeš.

Potom byl několik let klid. Pracoval jsem, staral se o rodinu a netušil jsem, že přijde životní změna. Přišla v podobě nabídky: „Pojď a pomoz nám prodávat nemovitosti, všechno tě naučíme.“ A bylo to hodně věcí, o mnoho víc, než jsem znal z vlastních zkušeností. Ale když máte štěstí na dobré učitele a kolegy, tak se vše podaří. V dalším citátu se říká: „Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.“ Tak jsem tedy vstoupil, absolvoval školení, kurzy a složil potřebné zkoušky. Stal jsem se profesionálem.

Psal se rok 2007.

Od té doby se v prodeji nemovitostí mnohé změnilo. Zejména způsob financování, placení daní, nový Občanský zákoník a také další povinnosti pro prodávajícího. A protože neznalost zákonů neomlouvá, je pro vlastníka prodej nemovitosti bez pomoci odborníka složitější. Mým úkolem je mimo jiné zajistit potřebnou dokumentaci, stanovit cenovou strategii, vypracovat kvalitní smlouvy, ověřit bonitu kupujícího, zajistit bezpečný převod peněz atd… Je to stejné, jako když lékař správně stanoví diagnózu a pacienta uzdraví, jako když horský vůdce bezpečně dovede turistu do cíle, jako když letový dispečer navede letadlo na hladké přistání. Tuhle práci dělám rád a jsem spokojený, protože mi klienti důvěřují. Kdysi někdo řekl: „Tajemství úspěchu je dělat obvyklé věci neobvykle dobře.“ To je můj program do dalších let.

Milan