Milan Novák

Milan Novák - realitní makléř

 
Telefon:    +420 603 254 245
Email:        novakm@bydleninadoporuceni.cz

  
Kancelář:  Bydlení na doporučení s.r.o.
                   U Křížku 1403/4
                   140 00 Praha 4 - Nusle

Videovizitka

Videoreference

Videoprohlídka

Můj příběh...

Milan Novák

Jak to všechno začalo.

S obsáhlou agendou kolem nemovitostí jsem se naostro potkal, když naše rodina požádala o restituci malého políčka u Kolína. O dva roky později jsem objížděl úřady, dohledával lejstra, sháněl razítka a v archivech kopíroval stránky z pozemkových knih, když jsme u Kutné Hory zdědili malou chaloupku po dědovi. Pár let poté jsem složil „doktorát“, když se město rozhodlo převést do OV družstevní řadové garáže postavené v akci „Z“ na pozemcích neznámého majitele. Za šest měsíců jsem měl všechna potvrzení, úřední rozhodnutí, odborná vyjádření a znalecké posudky v jednom šanonu. V jednom citátu se říká: „Nejlepší část vzdělání je ta, kterou člověk získal sám.“

Osudu neutečeš.

Potom byl několik let klid. Pracoval jsem, staral se o rodinu a netušil jsem, že přijde životní změna. Přišla v podobě nabídky: „Pojď a pomoz nám prodávat nemovitosti, všechno tě naučíme.“ A bylo to hodně věcí, o mnoho víc, než jsem znal z vlastních zkušeností. Ale když máte štěstí na dobré učitele a kolegy, tak se vše podaří. V dalším citátu se říká: „Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.“ Tak jsem tedy vstoupil, absolvoval školení, kurzy a složil potřebné zkoušky. Stal jsem se profesionálem.

Milan Novák
Milan Novák

Deset let praxe.

Během této doby se v prodeji nemovitostí mnohé změnilo. Zejména změna způsobu financování, změna placení daní, nový Občanský zákoník a další povinnosti. A protože neznalost zákonů neomlouvá, je prodej nemovitostí bez pomoci odborníka složitější. Mým posláním je zajistit všechny dokumenty potřebné pro převod nemovitosti, připravit kvalitní smlouvy a zajistit bezpečný převod peněz. Je to stejně záslužné, jako když lékař správně stanoví diagnózu a pacienta uzdraví, jako když horský vůdce bezpečně dovede turistu do cíle, jako když letový dispečer navede letadlo na hladké přistání. Tuhle práci dělám rád a jsem spokojený, když mi klienti důvěřují. Kdysi někdo řekl: „Tajemství úspěchu je dělat obvyklé věci neobvykle dobře.“ To je můj program na dalších deset let. 

Milan